“OSB MEVZUATI BİLGİLENDİRME PANELİ” BAŞLADI - OSBÜK - OSBÜK

“OSB MEVZUATI BİLGİLENDİRME PANELİ” BAŞLADI

03-05-2019

OSBÜK’ün OSB bölge müdürlerine yönelik düzenlediği “OSB Mevzuatı Bilgilendirme Paneli” başladı. İki gün boyunca devam edecek panelin ilk gününde açılış konuşmasını OSBÜK Başkan Yardımcısı Ali Bahar yaptı.

OSBÜK’ün 2017 yılında özel hukuk tüzel kişiliğe kavuşmasıyla OSB’leri ilgilendiren düzenlemelerde önemli bir taraf haline geldiğini ifade eden Bahar, “Bu OSB’lerimiz için çok önemli. Biz OSB’leri birer belediye gibi görüyoruz. Tek durak ofis anlayışıyla hizmeti sanayicilerimizin ayağına götürüyoruz” dedi.

Sanayiyi daha fazla büyütmek mümkün

Sanayicinin finansman, enerji gibi pek çok şeyle uğraştığını kaydeden Bahar, sanayiyi daha fazla büyütmenin mümkün olduğunu ancak bunun için sanayicilerin önündeki engellerin kaldırılarak, kanunların, yönetmeliklerin iyi hazırlanmasının şart olduğunu sözlerine ekledi.

Bahar’ın konuşmasının ardından panele geçildi. Panelist olarak katılan Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Daire Başkanı Soner Erkek,  Tarım ve Orman Bakanlığı Daire Başkanı Deniz Oruç, Şube Müdürü Aylin İnan, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Şube Müdürleri Hilmi Adnan Yüksel, Ayla Kale, Nazan Soyal, Kemal Devrim Oğuz, Uzman Selim Erdoğan OSB bölge Müdürlerinin sorularını yanıtladı.